Často se na nás obrací zákazníci s dotazem na konkrétní výrobek - že ho nemohou nalézt a jestli ho vůbec máme v sortimentu ... 
Pro ulehčení orientace na našem webu je nutné uvést několik základních informací:
Celá webová prezentace MPJET má dvě navzájem oddělené části:

- news (aktuality, informace, články a popisy vybraných výrobků, sekce ke stahování a podporu výrobků) - v této části lze nalézt podrobnější informace, ale ne na zcela všechny vyráběné výrobky.
- market - zde je naopak celý aktuální sortiment balených výrobků (tzn. vše, co je skutečně aktuálně v sortimentu). Novinky se tu mohou objevit i dříve než v aktuálním katalogu a ceníku, které se mění vždy až v delších intervalech. Pro každý rok je vždy platný hlavní katalog, v průběhu roku jsou vydávány novinky.

Z výše uvedeného vyplývá, že pokud se jedná o skutečnou novinku, je třeba VŽDY hledat na market - protože v sekci news nemusí být nutně o výrobku více informací (článek, bližší popis apod.).
Pro vyhledání konkrétního výrobku je ideální, když zákazník zná katalogové číslo MPJ xxxxx - toto číslo je u balených výrobků samojediné - přesně definuje obsah (typ výrobku), provedení i počet kusů v balení.
Katalogové číslo se zadá do políčka pro vyhledávání v sekci market (pole je umístěno vpravo nahoře), po stisknutí enter dojde k přesměrování na tento konkrétní výrobek.
Protože u nových výrobku často zákazník katalogové číslo nezná, další možností je hledané slovo, např. "páka" (bez uvozovek) zadat do políčka vyhledávání (vpravo nahoře). Po stisknutí enter se vylistují všechny položky, které mají v popisu slovo "páka". Takto vyhledané položky se dále dají třídit dle Výrobce, Kódu, Názvu zboží a Ceny a to vzestupně (objeví se malé plus), či sestupně (objeví se malé mínus).  zde je příklad vylistování "páka"  Dále je možné pomocí rolovacího menu "Rozšíření hledání" (uprostřed, nad nalezenými výrobky)  hledání setřídit dle písmena nebo číslovky.
Pokud je vložen znak, který vyhledávání nenalezne, automaticky proběhne přesměrování na "rozšířené vyhledávání" - http://www.mpjet.info/market/index.php?main_page=advanced_search - tímto způsobem lze přesně nastavit podmínky pro hledání požadovaného výrobku.

Zde má rozšířené vyhledávání i svou nápovědu -viz:
javascript:popupWindow('http://www.mpjet.info/market/index.php?main_page=popup_search_help')

Pokud se zákazník zajímá o nově zařazené výrobky, jejich seznam nalezne po kliknutí na odkaz "Nové zboží" (v levé části pod kategoriemi výrobků).
Další možností pro seznámení se sortimentem je možnost využití tzv. "mapy obchodu" - (odkaz je vlevo dole, v boxu "Informace") - dojde k vylistování přehledu celým obchodem - skupin a podskupin výrobků a jednotlivých sekcí výrobků.
-----------------------------------------------------------------


- hromadně balené výrobky (do výroby) je VŽDY nutné poptat individuálně - nejlépe mailem ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ) - obratem pošleme aktuální ceník hromadně balených položek (hromadně balené položky mají JINÉ číslování).

- zákaznické seriové díly (MPJET vyrábí řadu zákaznických výrobků pro konkrétní použití dle specifikace odběratele) je nutno konzultovat přímo - buď telefonem, mailem nebo faxem. Popis výrobních technologií, které jsou v MPJET k dispozici najdete zde: